Často kladené otázky o životním pojištění:

 1. Nabídka životního pojištění je tak široká, že se ztrácím přehled a nemám jistotu, že zvolím dobrý produkt. Co radíte? Obraťte se na pojišťovacího poradce, který má přehled o trhu. Ten s vámi vyplní dotazník nebo od vás získá informace na základě, kterých vám doporučí vhodný produkt. A pak vám pojištění i vyřídí. To vše bývá zdarma. Nemá smysl se obracet na jednotlivé pojišťovny, protože od nich nikdy nezískáte nezávislé a nestranné doporučení. Navíc vás před pojišťovnou může zastupovat v případě škodní události, což je opět dobře.
 2. Jakou pojišťovnu mám zvolit? Která je dobrá? Jak to poznám. Opět je dobré obrátit se na poradce, protože on zná z vlastní zkušenosti jak, která pojišťovna funguje a jak reaguje např. při škodní události, což je velmi důležité vědět, která pojišťovna dělá problémy a která nikoli. Dále je samozřejmě dobré zvolit kapitálově silnou pojišťovnu i mezinárodní. V nedávné době jsme viděli, že státy takové obří kolosy padnout nenechají.
 3. Co mě čeká, když nemůžu již pojištění dál platit? Rozmyslete si co dělat. V podstatě je potřeba kontaktovat pojišťovnu a probrat varianty jak z toho ven. Co můžete udělat? Zkuste revizi smlouvy, snížit pojistné, změnit termíny plateb. Pokud neuspějete požádejte o splátkový kalendář nebo o přerušení placení. Rovněž lze zrušit či omezit některá připojištění.. lze vybrat kapitálovou hodnotu pojištění a zaplatit z ní pojištění..nebo prodejte podílové jednotky!! V případě, že nic z toho není pro vás pak můžete pojištění zrušit. Ale bude to bolet! Budete muset zaplatit daň ze zisku a zdanit příspěvky zaměstnavatele. Rovněž budete muset zpětně zdanit úlevy na daních, kterí jste od státu získali..
 4. Co je technická úroková míra? Technická úroková míra (TÚM)Je to garantovaná minimální míra zhodnocení peněz, kterou pojišťovna garantuje zhodnocení, kterého dosáhne z vložených prostředků. Je regulována státem prostřednictvím vyhláškou k zákoně o pojišťovnictví. Nyní činí 2,4% a pojišťovny nemohou klientům slibovat vyšší zhodnocení než toto, aby neohrozily stabilitu celého systému. Je proto (TÚM) nastavena pro účely dlouhodobého a stabilního výnosu svých pojistných rezerv. TÚM je uvedena ve vaší smlouvě a pojišťovna ji nemůže snižovat, ale ani zvyšovat a vy tak víte jaké minimální zhodnocení vašich peněz pojišťovnou. Nevztahuje se však na mimořádně vkládané pojistné, kde se používá vyhlašovaná úroková míra a na jednorázově placené smlouvy životního pojištění, které trvá maximálně 8 let, kde není nijak omezena. Samozřejmě výnosy pojišťovny mohou být vyšší, tím že pojišťovna hospodaří lépe a tím i zhodnocení vašich peněz bude vyšší. Nižší být díky TÚM nemohou.. I proto je dobré se obrátit na nás jako zkušeného poradce, který vám sdělí, které pojišťovny dosahují dlouhodobě dobrých hospodářských výsledků a jejichž životní pojištění se tedy vyplatí vybrat.. Protože takové rozhodnutí se často dělá na velmi dlouhou dobu a nejde jen tak beze ztrát změnit
 5. Vypovězení smlouvy o životním pojištění- výpověď. Smlouvu životního pojištění vypovědět můžete, ale je to doprovázené sankcemi, které jsou ve smluvních podmínkách konkrétní pojišťovny a velmi nevýhodné! Smlouvu lze vypovědět bez udání důvodu.Pojistnou smlouvu musíte vypovědět písemně a to min. 6 týdnů před koncem pojistného období. Bez sankcí můžete smlouvu o životním pojištění vypovědět do 8 týdnů od sjednání. Délka pojistného období je definována podle frekvence splátek běžného pojistného nebo je určena smluvními podmínkami. Pojišťovna po vás může pojistné vymáhat až do doby než pojistné zanikne. Proto raději plaťte jak máte.U rizikového pojištění zpět nic nedostanete, protože tam není žádná spořící část.U rezervotnorných pojištění dostanete tzv. odbytné. Výše odbytného závisí na době po které pojištění vypovíte a na parametrech vaší pojistky. Protože náklady na obsluhu životní pojistky jsou pro pojišťovnu poměrně značné, počítejte s tím, že pokud vypovíte v prvních třech letech trvání pojištění, tak nedostanete nic, nebo jen velmi málo.
 6. Jaké jsou časté chyby při výběru životního pojištění? Před tím než si životní pojištění uzavřete promyslete si následující body:
 • koho potřebuji zajistit v případě své smrti. Kdo by přišel o příjmy. Kolik by potřeboval na důstojný život
 • jaký je můj zdravotní stav a jaký bude např. za deset let? Jsou v mé rodině nějaké vážné nemoci? Vždy je lepší uzavřít pojištění mladý a zdravý než starší a nemocný. To se buď pak velmi prodraží nebo s vámi ani žádná pojišťovna pojistku neuzavře.
 • Chci se pojistit nebo spořit? Pokud chcete hlavně spořit, existuje mnoho dalších variant a neměli byste se ve své rozhodování omezit pouze na produkty životního pojištění. I když ty mohou být z určitého hlediska pro vás velmi výhodné. Spoření je u životního pojištění vždy až na druhém místě.
 • Budu si chtít vzít nějaký vyšší úvěr? Pokud ano uzavřete si pojistku již nyní. Bude to levnější.
 • Nepojišťujte se na příliš nízkou ani na příliš vysokou částku. Nízká vám nepomůže a příliš vysoká by mohla být nad vaše síly.
 • O svou pojistku se starejte a průběžně upravujte její parametry, tak aby odpovídala vašim potřebám a životnímu stylu.
 • Buďte připraveni na dlouhodobost životního pojištění. Vypovídat životní pojistku se nevyplatí a vždy je spojeno s vysokými sankcemi. Krátkodobé a opakovaní životní pojistky bývají spojeny s dodatečnými finančními a jinými náklady a nejsou tak výhodné jako jedna delší smlouva na životní pojištění.
 • Seznamte se s pojistnými podmínkami a to pořádně. A nebo si je nechte vysvětlit od poradce.
 • Bude mi to vše stát za to, je životní pojištění skutečně pro mne?? Každopádně staré moudro říká, že „neštěstí nechodí po horách, ale po těch co nejsou pojištěni.“

Neváhejte zavolat našeho analytika na telefonu, nebo nám napište. Rádi vám pomůžeme ušít životní pojištění na míru, tak aby vás to stálo minimum peněz při zajištění maximální pojistné ochrany. A pamatujte! Pracujeme nezávisle a naším jediným kritériem jste Vy spokojený klient. Kterému poskytuje služby nezávislé na jakékoli pojišťovně či finanční instituci a proto nejvýhodněji. Což je i naše motto: Poskytneme vám služby nezatížené závislostí.

 

 

Kalkulačka.eu vám pomůže zorientovat se v pojištění a financích online. Reality.name vám pomohou s najitím toho správného domy nebo bytu.

Sjednejte si online pojištění se slevami a výhodami: nejlevnější zákonné pojištění vašeho automobiluPovinné ručení, vyberte si z nabídky penzijních fondů to nejlepší Penzijní připojištění jako zajištění na stáří, pro vaše cestovatelské vášně najděte nejlevnější Cestovní pojištění, pro zabezpečení klidu při trávení volného času si zvolte Úrazové pojištění, a pro klid a udržení štěstí rodinné pohody si zvolte Životní pojištění pro živitele rodiny, pokud občas bouráte nebo jsou u vás časté krádeže či živelní události zvolte si pro vaše vozidlo levné Havarijní pojištění, domácnost rychle a výhodně pojistíte zde: Pojištění domácnosti, než přijít o miliony korun na zničené nemovitosti, to je lepší ji mít pojištěnu na Pojištění nemovitosti, je možné, že např. sousedovi nechtěně způsobíte škodu. nač dělat zlou krev. Jednodušší je za pár stovek sjednat Pojištění odpovědnosti za škodu, ze zákona povinné i nepovinné, ale nejlevnější Pojištění vozidel sjednáte pod odkazem, Životní pojištění, které zajistí vaší rodinu v případě smrti.