Příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění

Můžete si odečíst až 12000 Kč ročně ze základu daně. Úlevy jsou určené pouze pro příspěvky na životní pojištění, nevztahují se na připojištění. Váš zaměstnavatel vám může rovněž přispět a to až do výše 24.000 Kč.A odečíst si je ze základu a zaměstnanec z příspěvku zaměstnavatele neplatí sociální ani zdravotní pojištění.

Životní pojištění a daně

Abyste mohli získat daňové úlevy musíte splnit tyto podmínky.

  1. ten kdo platí a uzavírá smlouvu musí být zároveň i osobou pojištěnou.
  2. smlouva musí končit nejdříve v 60 letech
  3. smlouva musí trvat minimálně 5 let
  4. pojištění musí být rezervotvorné
  5. výše pojistné částky, která u smluv s pojistnou dobou od 5-15 let musí být minimálně 40.000 Kč a u smluv nad 15 let musí být minimální pojistná částka 70.000 Kč.

Na riziková životní pojištění se daňové úlevy nevztahují!!

 

 

Kalkulačka.eu vám pomůže zorientovat se v pojištění a financích online. Reality.name vám pomohou s najitím toho správného domy nebo bytu.

Sjednejte si online pojištění se slevami a výhodami: nejlevnější zákonné pojištění vašeho automobiluPovinné ručení, vyberte si z nabídky penzijních fondů to nejlepší Penzijní připojištění jako zajištění na stáří, pro vaše cestovatelské vášně najděte nejlevnější Cestovní pojištění, pro zabezpečení klidu při trávení volného času si zvolte Úrazové pojištění, a pro klid a udržení štěstí rodinné pohody si zvolte Životní pojištění pro živitele rodiny, pokud občas bouráte nebo jsou u vás časté krádeže či živelní události zvolte si pro vaše vozidlo levné Havarijní pojištění, domácnost rychle a výhodně pojistíte zde: Pojištění domácnosti, než přijít o miliony korun na zničené nemovitosti, to je lepší ji mít pojištěnu na Pojištění nemovitosti, je možné, že např. sousedovi nechtěně způsobíte škodu. nač dělat zlou krev. Jednodušší je za pár stovek sjednat Pojištění odpovědnosti za škodu, ze zákona povinné i nepovinné, ale nejlevnější Pojištění vozidel sjednáte pod odkazem, Životní pojištění, které zajistí vaší rodinu v případě smrti.