Rizikové životní pojištění

Toto pojištění je nejjednodušší a nejlevnější variantou pokud chceme pojištění pouze pro případ smrti. Pojistnou událostí je smrt pojištěného.

Je zde, ale vyjímka a to jsou sebevraždy pojištěného při kterých pojišťovna neproplácí nic a také např. válečné události a podobně.. Když dojde k pojistné události, tak dědicové a nebo osoby uvedené ve smlouvě (obmyšlené) obdrží pojistné plnění uvedené ve smlouvě.. Člověk se může pojistit na několik desítek let, doba však bývá omezená na cca trvání 30 let a také do určitého věku, obvykle 80 let. Po dovršení pojistka zaniká bez jakýchkoli nároků či závazků.

Pojistná částka se může dohodnout buď jako pevná, kdy jste pojištěni pořád na stejnou částku což bývá v případě živitele rodiny na jehož příjmu jsou závislí další členové rodiny a nebo jako klesající, kdy se během doby pojistná částka snižuje. Toto se často dělá pro úvěry a hypotéky jako zajištění, tzv úvěrové životní pojištění, kdy pojistná částka přesně odpovídá dosud nesplacené části úvěru, tak aby v případě smrti plátce mohla být půjčka splacená pojišťovnou a nikoli nejbližšími rodinnými příslušníky. Částka může v čase klesat i jinak než u úvěru a bývá to vždy podle individuálních potřeb pojištěnce, neboť není problém pojistnou částku napočítat individuálně.

Kolik takové pojištění stojí?

V podstatě vychází z následujících proměnných: pojistná částka, věk uzavření pojištění, zdravotní stav a finanční situace pojištěného, pohlaví, délka trvání.. Na tomto typu pojištění můžete vidět, že někde diskriminace prochází docela dobře :-)

Je také dobře se před uzavřením pojistky seznámit s případy při kterých pojišťovna riziko smrti nekryje.. Kromě sebevražd a válečných konfliktů to bývají i demonstrace a jiná účast na protistátních nepokojích, jaderné katastrofy, účast na motoristických soutěžích, extrémních sportech apod. Zájemce rovněž musí vyplnit dotazník o zdravotním stavu a absolvovat lékařskou prohlídku.

Kalkulačka.eu vám pomůže zorientovat se v pojištění a financích online. Reality.name vám pomohou s najitím toho správného domy nebo bytu.

Sjednejte si online pojištění se slevami a výhodami: nejlevnější zákonné pojištění vašeho automobiluPovinné ručení, vyberte si z nabídky penzijních fondů to nejlepší Penzijní připojištění jako zajištění na stáří, pro vaše cestovatelské vášně najděte nejlevnější Cestovní pojištění, pro zabezpečení klidu při trávení volného času si zvolte Úrazové pojištění, a pro klid a udržení štěstí rodinné pohody si zvolte Životní pojištění pro živitele rodiny, pokud občas bouráte nebo jsou u vás časté krádeže či živelní události zvolte si pro vaše vozidlo levné Havarijní pojištění, domácnost rychle a výhodně pojistíte zde: Pojištění domácnosti, než přijít o miliony korun na zničené nemovitosti, to je lepší ji mít pojištěnu na Pojištění nemovitosti, je možné, že např. sousedovi nechtěně způsobíte škodu. nač dělat zlou krev. Jednodušší je za pár stovek sjednat Pojištění odpovědnosti za škodu, ze zákona povinné i nepovinné, ale nejlevnější Pojištění vozidel sjednáte pod odkazem, Životní pojištění, které zajistí vaší rodinu v případě smrti.